Ц.Сэвжидийн нэрэмжит өсвөрийн бүжигчдийн XV наадам боллоо

Монгол Улсын төрийн шагналт, ардын жүжигчин, "Зууны манлай бүжиг дэглээч" Ц.Сэвжидийн нэрэмжит өсвөрийн бүжигчдийн улсын XV наадам өнөөдөр болж өндөрлөжээ. Бүжгийн урлагийг хүүхэд багачуудад таниулах, уран бүтээлийн урын санг өвлүүлэх, мартагдсан хуучны бүжгийг сэргээх, түгээн дэлгэрүүлэх, хүүхдийн авьяаc чадварыг нээн хөгжүүлэх зорилготой зохион байгуулсан уг наадам бага, дунд, ахлах гэсэн гурван насны ангиллаар зохион байгуулагджээ. Наадамд нийслэл, дүүрэг, аймаг, сумын 400 гаруй өсвөрийн бүжигчид гоцлол, хамтлаг гэсэн 2 төрлөөр өрсөлдөж аваргуудаа тодруулжээ.

/БАГА НАСНЫ АНГИЛЛЫН ЭРЭГТЭЙ ГОЦЛОЛ/:
1.О.Төгөлдөр, Баянүрх дүүрэг, Удирдсан багш: МУСТА Л.Батцоож
2.Б.Энхтамир, Дорноговь аймаг Сайншанд сум 2-р сургууль, Удирдсан багш: БТА, МУСТА Д.Саранцэцэг
3.Ц.Анхбаяр, Дорноговь Замын-Үүд сумын Говийн уянга Борхойн дэг бүжгийн чуулга Удирдсан багш: МУСТА Ц.Энхтүвшин

/БАГА НАСНЫ АНГИЛЛЫН ЭМЭГТЭЙ ГОЦЛОЛ/:
1.О.Эрхэс, Говьсүмбэр аймаг, Удирдсан багш:МУСТА Дашням
2.А.Биндэрьяа, Дорноговь аймаг Сайншанд сум, Удирдсан багш: МУСТА Дашжаргал
3.Э.Эмүжин, Дорноговь аймаг Сайншанд сум, Удирдсан багш: МУСТА Нарангэрэл

/БАГА НАСНЫ АНГИЛЛЫН ХАМТЛАГ БҮЖИГ/:
1.Баянзүрх дүүрэг "ХҮННҮ 2" ХАМТЛАГ Удирдсан багш: Л.Батцоож
2.Дорноговь “Magic dance” бүжгийн клубын дэргэдэх Цэцэгс хамтлаг, Удирдсан багш: МУСТА Б.Дашжаргал
3. Дорноговь Замын-Үүд Говийн уянга Борхойн дэг бүжгийн чуулга Удирдсан багш: Ц.Энхтүвшин
4.Багануур дүүрэг, Бүжиг бүжиг 3 хамтлаг Удирдсан багш МУГБагш Балжинням

/ДУНД НАСНЫ АНГИЛЛЫН ЭРЭГТЭЙ ГОЦЛОЛ/:
1. С.Нямбаяр, Дорноговь аймаг, Удирдсан багш: МУСТА Дашжаргал
2. И.Цогтбилэг Чингэлтэй дүүрэг Удирдсан багш: МУСТА Батцэцэг
3. Б.Пүрэвхүү, Дорноговь Замын-Үүд Говийн уянга Борхойн дэг бүжгийн чуулга Удирдсан багш:МУСТА Энхтүвшин

ДУНДНАСНЫ АНГИЛЛЫН ЭМЭГТЭЙ ГОЦЛОЛ:
1.Ц.Эрхсаран, Баянзүрх дүүрэг, Удирдсан багш: Номин
2.О.Батгэрэл, Дорноговь аймаг, Удирдсан багш: МУСТА Дашжаргал
3.Х.Хонгорзул, Дорноговь аймаг, Удирдсан багш: МУСТА Б.Дашжаргал

/ДУНД НАСНЫ АНГИЛЛЫН ХАМТЛАГ БҮЖИГ/:
1. Дорноговь Сайншанд “Magic dance” бүжгийн клубын дэргэдэх Саран хөхөө хамтлаг Удирдсан багш: МУСТА Б.Дашжаргал
2. Баянзүрх "Их боржигоны удам" хамтлаг бүжиг Удирдсан багш: МУСТА Д.Оюунбилэг
3.Дорноговь Замын-Үүд Говийн уянга борхойн дэг хүүхдийн бүжгийн чуулга Удирдсан багш: МУСТА Ц.Энхтүвшин
4.Дорноговь Сайншанд, Говийн уянга хамтлаг Удирдсан багш: МУСТА Д.Саранцэцэг

/АХЛАХ НАСНЫ АНГИЛЛЫН ЭРЭГТЭЙ ГОЦЛОЛ/:
1.Н.Оргилбаяр Чингэлтэй дүүрэг Удирдсан багш: МУСТА Батцэцэг
2.Г.Энххүслэн Дорноговь Замын-Үүд Говийн уянга Борхойн дэг бүжгийн чуулга
Удирдсан багш: МУСТА Энхтүвшин
3. Б.Тэмүүлэн Дорноговь Замын-Үүд, Говийн уянга Борхойн дэг бүжгийн чуулга Удирдсан багш: МУСТА Энхтүвшин

/АХЛАХ НАСНЫ АНГИЛЛЫН ЭМЭГТЭЙ ГОЦЛОЛ/
1. Э.Энхсаруул Дорноговь аймаг Удирдсан багш: МУСТА Саранцэцэг
2. Х.Үүрийнсолонго Баянзүрх дүүрэг Удирдсан багш: МУСТА Оюунбилэг
3. Г. Сумяагарав Сүхбаатар аймаг Удирдсан багш: МУСТА Сайхантуяа

/АХЛАХ НАСНЫ АНГИЛЛЫН ХАМТЛАГ БҮЖИГ/
1.Дорноговь Сайншанд 2-р сургууль Говийн уянга Удирдсан багш: МУСТА Д.Саранцэцэг
2. Чингэлтэй дүүрэг, Дорнын хүрээ -2 Удирдсан багш: МУСТА О.Батцэцэг
3.Дорноговь Сайншанд 1-р сургууль Уран дэг Удирдсан багш: Пагмасүрэн
4.Дорноговь Замын-Үүд Говийн уянга борхойн дэг бүжгийн чуулга Удирдсан багш: МУСТА Ц.Энхтүвшин

/ШИЛДЭГ БАГШ/
1.МУГ багш Балжинням, Багануур дүүрэг, Төрийн соёрхолт УГЗ Сүхбаатарын дэглэлт Их хүлгийн туульс бүжгэн жүжгийн “Монгол газар морь мину”
2. МУСТА М.Нарангэрэл Дорноговь аймаг Төрийн соёрхолт, АЖ Сэвжидийн дэглэлт Монгол бүжгийн чуулбар тус тус шалгарлаа.


Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд eagle.mn хариуцлага хүлээхгүй.

Сэтгэгдэл бичих (0)