Ээлжит бус чуулганыг хуралдуулахыг шаардав

УИХ дахь Ардчилсан намын бүлгээс УИХ-ын дарга М.Энхболдод хандсан албан бичгийг өчигдөр хүргүүлжээ. Тус намын бүлгээс УИХ-ын ээлжит бус чуулганыг яаралтай зарлан хуралдуулах шаардлагатай гэж үзэж байгаагаа ийнхүү албан ёсоор илэрхийлсэн байна.  "УИХ-ын 2017 оны 9 дүгээр сарын 7-ны өдрийн хуралдаанаар Ерөнхий сайд огцорч Засгийн газар эрх зүйн чадамжгүй болсноор төрийн албаны тасралтгүй байх зарчим алдагдаж хүүхдийн мөнгө цагтаа олгогдохгүй байх, улс даяараа өвөлжилт хүндрэх зэрэг шийдлээ хүлээсэн олон асуудлууд эрсдэлд ороод байгаа тул ээлжит бус чуулганыг яаралтай хуралдуулах нь зүйтэй юм"  гэж уг бичигт дурджээ. 


Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд eagle.mn хариуцлага хүлээхгүй.

Сэтгэгдэл бичих (1)

  1. Добар ден мојот народ на Мурон Монголија ТЕСТИРАЊЕ НА КАКО ГО ДОБИ ПОДАТОК ЗА КУПУВАЊЕ НА ДОМА ОД РЕАЛЕН И ДРЖАВЕН ЗАДОЛЖИТЕЛЕН КОМПАНИИ ПОВИКУВАНА ЗА КРЕДИТНА КОМПАНИЈА на Албакер. Јас сум многу среќен денес и БОГ БОЈА ЈОС ЛУИС ЗАДОВОЛНА КОМПАНИЈА. , Моето име е Абдулах Јас сум од градот Ölgii сум во потрага по вистинска кредитна компанија во изминатите 5 месеци, да купам куќа сè што го добив беше куп измами кои ме натераа да им верувам и на крај од денот, ги зеде моите пари без да дадат ништо за возврат, сите мојата надеж беше изгубена, се збунети и фрустрирани, никогаш не сакав да имам врска со кредитни компании на интернет, па отидов да позајмувам пари од пријател, ѝ реков се што се случило и таа ми рече дека може да ми помогне таа знае заем компанија која може да ми помогне со било која сума на заем потребни од мене со многу ниска каматна стапка од 2%, што таа само доби заем од нив, таа ме упати за тоа како да аплицирам за заемот, го направив како што ми рече, се пријавив со нив на е-пошта: ([email protected]) никогаш не верував, но се обидов и на мојот најголемо изненадување добив заем во рок од 24 часа, не можев да поверувам, повторно сум среќен и богат и му се заблагодарувам на Бога дека тој заем компаниите како ова сè уште постојат врз овие измами насекаде, Ве молиме да ги советувам сите таму кои имаат потреба од заем да одат за ([email protected]) тие никогаш нема да те изненадат, и твојот живот ќе се смени како што ми го направив.Слесно контактирајте ([email protected]) денес и земи го заемот од нив, Бог го благословува кредитното друштво Албакер за нивната вистинска понуда за заем.  Бидете сигурни дека ќе ја контактирате кредитната фирма Албакер за вашиот заем, бидејќи добив мојот кредит успешно од оваа компанија без стрес.

    0 0 Хариу бичих

ЭНЭ ТУХАЙ