Улсын заан Б.Пүрэвсайхан түрүүллээ

Eagle.mn


Монгол оронд Зэвсэгт хүчин үүсэн байгуулагдсны түүхт 96 жилийн ойд зориулсан улс, аймгийн  цолтой 224 хүчит бөхийн барилдаан Монгол бөхийн өргөөнд өчигдөр боллоо. Тус барилдаанд  улсын арслан Н.Батсуурь, гарьд Н.Ганбаатар, Б.Гончигдамба,  заан Б.Батмөнх, Б.Пүрэвсайхан, Б.Соронзонболд, харцага Ө.Бат-Орших тэргүүтэй бөхчүүд барилдснаас Ховд аймгийн Чандмань сумын харьяат, Ховд дэвжээ, “Ньюпрогресс” группийн бөх улсын заан Б.Пүрэвсайхан түрүүлж, гарьд Н.Ганбаатар үзүүрлэв. Харин их шөвөгт харцага Б.Бат-Өлзий, Н.Жаргалбаяр нар шалгарлаа.

Энэхүү барилдааны нэгийн даваанд улсын цолтнуудаас улсын харцага А.Бямбажав, аймгийн начин З.Мөнхтулгад, улсын начин Г.Баасандорж аймгийн начин  Э.Сумъяабатад, улсын начин Э.Даш, аймгийн начин  Ж.Бямбадоньдод өвдөг шорооджээ. 

Гурвын даваа

1.    Н.Батсуурь у.а –М.Батбаатар БХ

2.    Н.Ганбаатар у.г –Т.Дүүрэнсаран а.х

3.    Б.Гончигдамба у.г –Б.Баатарсүрэн а.з

4.    Б.Батмөнх у.з –Бая.Батжаргал а.х.а

5.    Б.Пүрэвсайхан у.з –П.Өсөхбаатар а.х

6.    Б.Соронзонболд у.з –Т.Буянжаргал а.а

7.    Ө.Бат-Орших у.х –Д.Тангад а.х.а

8.    А.Цацабшир у.х –Ж.Алтаншагай а.а

9.    Т.Баасанхүү у.х –Ц.Эрхэмбаяр а.х

10.Б.Одгэрэл у.х –Н.Мустафа а.а

11.Н.Жаргалбаяр у.х –Г.Ганбаатар а.а

12.Б.Бат-Өлзий у.х –Т.Мөнх –Эрдэнэ а.н.н

13.Х.Гантулга у.х –Ц.Чимэддорж у.н

14.Э.Энхбат у.н –Ш.Чинтулга а.х

15.Н.Бүрэнбаатар у.н –Г.Ганням а.х.а

16.Л.Цэрэнтогтох у.н –Ш.Дарханбат а.а

17.Ч.Баянмөнх у.н –У.Береке а.а

18.С.Батсуурь у.н –П.Батсүх а.а

19.Ч.Батчулуун у.н –Ж.Наранбаатар а.а

20.Бо.Батжаргал у.н –Д.Пүрэвдорж а.х

21.Б.Дэлгэрсайхан у.н –Б.Бат-Эрдэнэ а.а

22.Л.Батзориг у.н –Б.Бат-Амгалан а.а

23.Л.Шинэбаатар у.н –Б.Тайван а.а

24.Ч.Хөхчирэнгэр у.н –Б.Батдорж а.а

25.Б.Эрдэнэхүү у.н –Б.Түмэндэмбэрэл а.з

26.О.Гантулга а.х.а –Т.Ядамсүрэн а.а

27.М.Бадарч а.а –Ц.Сандагдорж а.а

28.Д.Тогтохжаргал а.а –Цэ.Мөнхбаяр а.а

Дөрвийн даваа

1.    Н.Батсуурь у.а –Д.Пүрэвдорж а.х

2.    Н.Ганбаатар у.г –Т.Ядамсүрэн а.а

3.    Б.Гончигдамба у.г –Цэ.Мөнхбаяр а.а

4.    Б.Батмөнх у.з –М.Бадарч а.а

5.    Б.Пүрэвсайхан у.з –Б.Эрдэнэхүү а.х.а

6.    Б.Соронзонболд у.з – Ч.Хөхчирэнгэр у.н

7.    Ө.Бат-Орших у.х – Л.Шинэбаатар у.н

8.    А.Цацабшир у.х – Л.Батзориг у.н

9.    Т.Баасанхүү у.х – Б.Дэлгэрсайхан у.н

10.Б.Одгэрэл у.х – Ч.Батчулуун у.н

11.Н.Жаргалбаяр у.х – С.Батсуурь у.н

12.Б.Бат-Өлзий у.х – Ч.Баянмөнх у.н

13.Х.Гантулга у.х – Л.Цэрэнтогтох у.н

14.Э.Энхбат у.н – Н.Бүрэнбаатар у.н

Тавын даваа

1.    Н.Ганбаатар у.г –Л.Батзориг у.н

2.    Б.Батмөнх у.з –Ц.Мөнхбаяр а.а

3.    Б.Пүрэвсайхан у.з – Ч.Хөхчирэнгэр у.н

4.    Ө.Бат-Орших у.х – Д.Пүрэвдорж а.х

5.    Т.Баасанхүү у.х – Л.Цэрэнтогтох у.н

6.    Б.Одгэрэл у.х – Н.Жаргалбаяр у.х

7.    Б.Бат-Өлзий у.х – Э.Энхбат у.н

Зургаагийн даваа

1.    Н.Ганбаатар у.г –гоцлов

2.    Б.Батмөнх у.з –Н.Жаргалбаяр у.х

3.    Б.Пүрэвсайхан у.з – Л.Цэрэнтогтох у.н

4.    Ө.Бат-Орших у.х – Б.Бат-Өлзий у.х

Долоогийн даваа

1.    Н.Ганбаатар у.г –Б.Бат-Өлзий у.х

2.    Б.Пүрэвсайхан у.з – Н.Жаргалбаяр у.х

Наймын даваа

1.    Н.Ганбаатар у.г –Б.Пүрэвсайхан у.з

Eagle.mn таалагдсан бол
Найздаа илгээх
Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд eagle.mn хариуцлага хүлээхгүй.

Сэтгэгдэл бичих (0)